TSA BÜLTEN (29/Ekim-3/Kasım/2018)

——TSA’nın tüm haberlerinde Ajansın adının kullanılması gereklidir——


 

EPAS genel sekreteri Stanislas Frossard uyardı

Türkiye Avrupa Konseyi’nin

Spor örgütünde yer almalıdır

STRAZBURG(TSA)- Avrupa Konseyi’nin Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’te yapılan Avrupa Spor Bakanları toplantısından sonra Türkiye’yi ilgilendiren bir değerlendirme yapıldı. Avrupa Konseyi’nin spor örgütü EPAS’ın Genel Sekreteri Stanislas Frossard, “Toplantı çok başarılı oldu. Toplantıda Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından temsil edilmesine rağmen, Türkiye  henüz EPAS’ta yer almıyor.. Kanun yıllar önce çıkmasına karşın,  BMM’de bekliyormuş. Prosedür hala tamamlanmamış. Türkiye gibi 80 milyonluk, sporu önemseyen bir ülkenin aramızda olmasını bekliyoruz’’ dedi.

EPAS genel sekreteri Stanislas Frossard


 

*IOC Başkanı AIBA’ya karşı

*Yeni Başkan adayı CAS’ı bekliyor

*AIBA ise  Olimpiyat Hazırlığı yapıyor

2020 Tokyo Olimpiyatlarında

Boks Sporu yer alabilecek mi?

MONTREUX(TSA)- ORİS (Olimpiyat oyunlarının ve bilgi hizmetlerinin çalışma oturumu) başlığı  ile burada yapılan üç günlük toplantıya katılan AIBA geçici başkanı Gafur Rahimov, IOC’nin açıklamalarına rağmen, 2020’de Tokyo’da yapılacak olan Yaz Olimpiyatları için hazırlıklar yaptığını açıkladı.

Olay nedir?

IOC kısa adıyla anılan Uluslar arası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach; hakkında yasalara aykırı davalık işlemler olan ve son seçimde AIBA geçici başkanlığına seçilen Özbek Gafur Rahimov’un başkan olduğu sürece boks sporunun Olimpiyatlarda yer almayacağını açıklamıştı. Kasım ayında Moskova’da yapılacak AIBA başkanlık seçimi için Rahimov’a karşı yeni aday olan Kazakistalı Konakbayev’in başvurusunu “geç başvurdu” diyerek AIBA reddetmiş, bunun üzerine Konakbayev CAS’a başvurmuştu. Lehte karar çıkarsa Konakbayev aday olacak. Seçimi kazanırsa problem bitecek. Kazanamaz da Rahimov kazanırsa Boksun Tokyo Olimpiyatlarında yer alması tartışma konusu olacak.

Montreux’da yapılan ORIS toplantısı

 


 

Şırnak UYAFA  U13 Futbol

Takımının büyük başarısının

Yankıları devam ediyor

200 takımın arasından

Şampiyon oldular

BARSELONA(TSA)- Burada “Irkçılık yok” sloganı ile tertiplenen 11 ülkeden 200 U13 takımının katıldığı Costa Brava futbol turnuvasında Türkiye’den gelen Şırnak ilinin UYAFA (Yetenek Avcısı Futbol Akademisi) takımı final maçında Danimarka temsilsini 0-0 biten maçtan sonra penaltılarla  4-1yenerek şampiyon oldu. İspanyol gazete ve televizyonları hem şampiyonaya hem de Türk ekibine geniş yer verdi.

BAKAN KUTLADI

Barselona’da bakanlığın büyük desteği ile yer alan ve şampiyon olan Şırnak UYAFA U13 takımını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu kabul ederek ödüllendirdi ve kutladı,”Sizler bizim ümidimizsiniz” dedi.

Şırnak UYAFA U13 takımı Gençlik spor Bakanı Kasapoğlu ile

Şırnak UYAFA takımı  Barselona’da şampiyonluğunu kutlarken

 


 

IFBB  Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonun yarışmasında

Dünyanın en güzel

Vücutlu kadını

Litvanyalı Kaminski

VARŞOVA(TSA)- IFBB kısa adıyla anılan Uluslar arası Vüvut Geliştirme ve Fitness Federasyonunun Bialystek kentindeki opera binasında tertiplediği Bayanlar Dünya Şampiyonasında Litvanyalı Kaminski Şampiyon oldu. Yarışmada Norveçli sporcu gümüş, Rus sporcu bronz madalya kazandılar.

Dünya Kadın Vücut Şampiyonu Litvanyalı Kamiski

 

 

 

 

 

 

Açılış töreni

İlk üç kupları ile

Bir gösteri sahnesi

 


 

6 altın, 3 gümüş ve 3 bronz  madalya ile 

Takım Halinde Balkan Şampiyonu

Badminton U13

Milli takımı

Alkışı hak etti

ANKARA(TSA)Bulgaristan’ın Peruştiçe şehrinde gerçekleştirilen 13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası’nda milliler, 6 altın ve 3’er gümüş ile bronz madalya elde etti. 19 Ekim’de başlayan ve 4 ülkenin katılım gösterdiği turnuvada milliler, takım halinde altın madalyanın sahibi oldu.Gençlik ve spor bakanı M.Muharrem Kasapoğlu şampiyonları kutladı.

Madalyalar
Ferdi müsabakalarda ay-yıldızlı sporcular, tek erkeklerde Hüseyin Koç’la, tek bayanlarda Ravza Bodur’la, çift erkeklerde Hüseyin Koç-Melih Yavuz, çift bayanlarda Başak Seven-Şevval Işık ve karışık çiftlerde ise Muhammet Atasoy-Ravza Bodur ikilileriyle altın madalya kazanmayı başardı.

Şampiyonada milliler, çift erkeklerde Arda Atan-Kerem Acu, çift bayanlarda Beyza Maden-Talya Gerçeker ve karışık çiftlerde Mustafa Tuncer-İremsu Çürük ikilileriyle gümüş madalya elde etti. Ayrıca, tek erkeklerde Kerem Acu ile karışık çiftlerde Mehmet Töremiş-Sümeyye Erkuş ve Melih Yavuz-Beyza Maden ikilileri bronz madalyanın sahibi oldu.

Balkan Şampiyonu U13 Badminton Milli Takımı

 


 

En çok doping yapan ve

Ceza alanlar birleşti

Dünya Bisikletçileri

WADA’ya karşı

savaş ilan ettiler

PARİS(TSA)- 7 Ünlü Bisiklet tur takımının da içinde bulunduğu 18 gruptan oluşan UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği) Dünya anti doping ajansı WADA’nın Başkanı Sir Craig Reedie’yi istifaya davet ettiler. UCI üyeleri bisiklet sporunu korumak için ve yasaklar listesine bazı ilaçların alınması için ve daha şeffaf davranılmasını istediler. Dünya spor istatistiklerine göre en fazla doping olayı yaşanan spor dalı bisiklet. WADA’nın ünlü bir spor adamı olan Sir Craig Reedie buna karşı bir açık mektup yayınladı. BBC’de yayınlanan bu mektupta Sir Craig “WADA’nın başında olmaya dönem bitimi olan 2019’un sonuna kadar devam edeceğim. Dopingle mücadelemi sürdüreceğim” dedi.

 

Sir Craig Reedie


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!