TSA BÜLTEN (19-24/Kasım/2018)


—–TSA’nın haberlerinde ajansı adının kullanılması gereklidir—–


 

Başkan Seyit Mehmet Özkan bu yıl

Dünya ödülüne aday gösterilmişti

CIFP Başkanı Dr. Jeno Kamuti

Altınordu’yu görmeye geliyor

BUDAPEŞTE (TSA)- CIFP kısa adıyla anılan Dünya Fair Play Konseyi Başkanı eskrimde Olimpiyat Şampiyonluğu olan Dr. Jeno Kamuti’nin Altınordu Kulübü’nün çalışmalarını yakından görmek üzere 24-26 Ocak tarihlerinde İzmir’e gideceği açıklandı. Başkan Kamuti, beraberinde Başkan Yardımcısı Daniel Köszegi ile birlikte İzmir’e yapacağı ziyarette, CIFP konseyinin Türk Üyesi Erdoğan Arıpınar tarafından bu yıl Fair Play büyük ödülüne aday gösterilen Altınordu Kulübü’nü yöneten Başkan Seyit Mehmet Özkan ve Kulüp CEO’su Barış Orhunbilge ile kulüp ve çalışmalarını inceleyecek.

CIFP Başkanı Dr. Jeno Kamuti

Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan

 


 

Nişantaşı Üniversitesi’nden Spor Zirvesi

 

  • 25 Aralık’ta Üniversite’nin Maslak Kd. Hâkim Albay Süleyman Takkeci Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir zirvede, 4 ayrı panel düzenlenecek.

  • Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği zirveye sporun ve medyanın tanınmış isimleri konuşmacı olarak katılacak.  

 

İSTANBUL (TSA)- Nişantaşı Üniversitesi, sporcular, spor profesyonelleri, basın ve medya mensupları, spor sektörü çalışanları, spor alanında eğitim gören üniversite öğrencileri, akademisyenler ve eğitim kurumları temsilcileri için bir Spor Zirvesi düzenliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklediği zirvenin amacı, spor alanında kendini geliştirmek isteyenlerin alanla ilgili spor sektörü ile kamu kurumundan profesyoneller ve sporcularla bir araya gelerek onların bilgi ve birikimlerinden yararlanmalarını sağlamak. Zirve kapsamında gerçekleştirilecek panellerle birlikte spor eğitimi alan üniversiteli gençler bilgi birikimlerini artıracak, kendilerine yeni networkler elde edecek.

Spor Yönetimi Zirvesi Kapsamında Düzenlenecek Paneller

  • Spor Endüstrisinde Pazarlama
  • Dijital Çağda Spor Medyası
  • Türkiye’de Spor Yönetimi
  • Spor Yönetimi Eğitim

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ile Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Esra HATİPOĞLU’nun onursal başkanlığında düzenleneceği zirveye, Nişantaşı Üniversitesi MYO Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Cemal Özman başkanlık edecek.

ÖNEMLİ İSİMLER

25 Aralık 2018’de Nişantaşı Üniversitesi Maslak Kd. Hâkim Albay Süleyman Takkeci Konferans Salonundan gerçekleştirilecek zirveye konuşmacıların isimleri şöyle:

Özgür Buzbaş (Tivibu Spor), Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi (Pamukkale Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümü, Julie Gülsev Kassap (Number One Sport Consulting), Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu (Fırat Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümü), Ozan Karakuş (Spor Endüstrisi AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı), Doç. Dr. Volkan Ekin (İstanbul Ayvansaray Üniversitesi İİSB Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü), Sema Tuğçe Dikici (Spor Yazarı -Akademisyen), Prof. Dr. Bilge Donuk (İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümü, Av. Özgür Akman (Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Voleybol Şube Sorumlusu), Avni Küpeli (TRT Haber ve Spor Dairesi Eski Bşk.Yrd.), Erdoğan Arıpınar (TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı), Doç. Dr. Hakan Sunay (Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü, Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı)

Zirveye kayıt yaptırmak için tıklayınız

 


 

Kış Sporlarında tecrübesi ve madalyaları var

Saraybosna 2019 EYOF’a  hazır

SARAYBOSNA( TSA)- Kış sporlarında uzman olan Saraybosna 2019 EYOF Avrupa Gençlik Kış Olimpik Festivaline hazır. 14-18 yaştaki sporcuların katılacağı festival 9-16 Şubatta yapılacak, açılış töreni 10 şubatta Koseve Stadında, kapanış 15 şubatta Slavija Stadında olacak. 46 ülkenin katılacağı Festivalde 1800 sporcu 8 spor dalında (Alp kayak, biatlon, kros kayak, artistik patinaj, buz hokeyi, kısa pist paten, snowboard ve curling) yarışacaklar.

EYOF 2019’un Logosu

 

EYOF’a hazırlanan Sraybosnalı sporcular

 


 

İstanbul’da Madalyalar Kazanmışlardı

U17  Yıldız Eskrim

Milli Takımı Almanya’da

EİSLİNGGEN(TSA)- 1-2 Aralık tarihinde burada yapılacak Avrupa U17 Eskrim şampiyonasına katılacak Türk milli takımı tam kadro kente geldi. Gürhan Yıldız’ın kafile başkanlığı yaptığı federasyon görevlisi Recep Koç’un ve antrenör olarak da Martin Rumenov Kamadzhiev’in yer aldığı 5 kişilik milli takım şöyle: Orhun Erke Simav, Muhammed Furkan Kalender, Uğur İşlier, Sinan Par ve Ahmed Turgut Taflan.

Geçen yılki  Avrupa Şampiyonasından bir görünüş

 


 

Son yıllarda yıldızlaşan spor dalımız

Curling Milli Takımı

Avrupa Şampiyonasında

Buza Çıkıyor

TALLİN( TSA)- Curling Avrupa  Şampiyonası başladı. Türk Milli Takımı Tallin’e geldi ve Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret etti. Türkiye B grubunda İngiltere, Estonya, Macaristan, Litvanya, Norveç, Polonya, Slovenya, Slovakya ve İspanya ile karşılacak. 24 Kasıma kadar devam edecek Şampiyonda İskoç ve İsveç takımları şampiyonluk için en iddialı ülkeler olarak gösteriliyor.

Avrupa Şampiyonasında yarışan Türk Curling Milli Takımı

Türk Curling Ekibi Estonya Türkiye Büyük Elçiliğinde

Avrupa Şampiyonasının yapılacağı Tallin’deki salon

 


Haziran ayında yapılacak organizasyon

2. Avrupa Oyunları için

Beyaz Rusya’da vize yok!

MİNSK(TSA)- Gelecek yıl 2019’da  Beyaz Rusya’nın Minsk kentinde yapılacak olan 2. Avrupa Oyunlarına gelecek sporseverler için vizenin kaldırıldığı açıklandı. Londra’daki  200 ülke temsilcisinin katıldığı Turizm Fuarında Beyaz Rusyalı yöneticiler oyunlar süresince 30 gün için misafirlerden vize talep edilmeyeceğini  ilan ettiler. İlk Avrupa Oyunları Azerbeycan’da Bakü’de yapılmış çok başarılı olmuştu.

Londra Turizm Fuarında Beyaz Rusya standı

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!