TSA BÜLTEN (24-29/Aralık/2018)


—–TSA’nın tüm haberlerinde Ajansın adının kullanılması gereklidir—–


 

Temiz Dünya Sporu

İçin Büyük Bir Adım

  • Rodchenkov’un adı verilen Anti doping ceza yasası ABD Kongresinde kabul edildi

WASHİNTON( TSA)- Amerika Birleşik Devletleri  Kongresi hafta içinde hem ABD hem de Dünyada temiz spor için çok önemli bir kanunu kabul etti. Rusyadaki Moskova Doping kontrol laboratuarının doping skandallarını ortaya çıkartan  Anti- Doping laboratuvarının eski müdürü Rodchenkov’un adını yaşıyan yasaya göre; ABD’de doping yapan sporculara 1 Milyon para ve 10 yıla kadar hapis cezası verilecek. Böyle sporculara sponsorluk yapan kuruluşlar da gözlem altına alınacak. ABD Anti Doping   Ajansının Başkanı Travis Tygart, “Bu kanunun ABD’de kabul edilmesi tüm dünyada temiz sporu isteyenler tarafından alkışlanmalıdır’’ dedi.

WADA Rusyaya 31 Aralık’a

Kadar Süre verdi

MOSKOVA(TSA)- Doping Skandallarının merkezi Moskovadaki Rus Anti Doping  merkezinde incelemeler  yapmak isteyen WADA heyetinin engellenmesi üzerine; WADA Rusya’ya 31 Aralık’a kadar süre verdi. Aksi takdirde çalışma iptal edilecek ve Rusya WADA dışında kalacak.

ABD Kongre Merkezi

ABD Anti Doping Merkezi Başkanı Travis Tygart

 


 

Üniversiteler Türk Sporunu Mercek Altına Alıyor

Nişantaşı Üniversitesi’nin

“Spor Yönetimi Zirvesi”

Paneli  Yarın Yapılacak

İSTANBUL ( TSA)- Türkiye’deki Özel ve Devlet Üniversiteleri Sporun yönetimi konusunu tartışmak için hazırladığı, uzmanların katıldığı panellerle mercek altına almaya başladılar. Bu çalışmalardan birisi İstanbul’da Nişantaşı Üniversi’nde yarın (25/ Aralık Salı) saat 10.30 başlayacak, “Spor Yönetimi Zirvesi” adını taşıyan panelle yapılacak. Panelin konu başlıkları şöyle: Dijital Çağda Spor Medyası, Basketbol Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar, Spor Yönetim Eğitimi, Spor Endüstrisinde Pazarlama, Türkiye’de Spor Yönetimi

Arıpınar ve Donuk Panelde

Panelde 2 TMOK Üyesi TSA Genel Yayın Müdürü Erdoğan Arıpınar (Türkiye’de Spor Yönetimi) ve TSA Yazarlarından Prof. Dr. Bilge Donuk da (Türkiye’deSpoır Yönetimi Eğitimi) Panelde konuşmacı olarak yer alacaklar.

Nişantaşı Üniversitesi’nin panelindeki ‘Türkiye’de Spor Yönetimi’ bölümünün duyuru afişi

 


 

Tokyo Olimpiyatında

Boks sorunu ne olacak?

  • AIBA IOC Araştırma Komitesinden halka açık soruşturma talep etti

LOZAN(TSA)- IOC’nin AIBA’nın tüm olimpik faaliyetlerini dondurması üzerine, IOC Yönetim Kurulu Üyesi Nenad Laloviç Başkanlığında kurulan IOC soruşturma komisyonu ilk toplantısını Ocak ayında yapacak. Bu arada AIBA  komiteye bir  mektup yollayarak; soruşturmanın halka ve tüm dünyadaki boks federasyonlarına açık olmasını istedi. Komisyon başkanı  ayni zamanda Dünya Güreş Federasyonu Başkanı Ladoviç’in konuya iyimser baktığını ve tüm dünyadan gelen mesajlarda boksun Olimpiyatta yer almasının istendiğini, fakat bunun AIBA ile mi, yoksa yeni bir organizasyon tarafından mı yapılacağının araştırmadan sonra belli olacağını belirtti.

IOC’nin AIBA Araştırma Komisyonu Başkanı Nenad Laloviç

 


 

Ülkemizin Dünya çapında ünlü Üniversitesinden Ödüller

Boğaziçi Üniversitesi’nin 

Geleneksel Spor Ödülleri 

Sahiplerini buldu

İSTANBUL(TSA)- Ülkemizin Dünya çapında ünlü okulu Boğaziçi Üniversitesi’nin 8’nci spor ödülleri sahiplerini buldu. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Özkan’ın açılış konuşması ile başlayan Türkiye’nin ilk öğrenci topluluğu Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu’nun tertiplediği Boğaziçi Albert Long Hall’da gerçekleşen törende yılın voleybol oyuncusu Gözde Kırdar olurken, yılın en iyi spor yöneticisi Maurizio Gherardini, yılın en iyi takımı Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, yılın en iyi antrenörü Zeljko Obradovic ve yılın en iyi çıkış yapan takımı MKE Ankaragücü Erkek Futbol  takımı seçildi. Törende yılın en iyileri açıklandı.  Sporun pek çok alanında Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafından seçilen en iyilerin ödüllerini aldığı törende, spor camiasının ünlü isimleri bir araya geldiler.

8’nci Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödüllerini alanlar toplu halde

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Mehmet Özkan

 


 

18 Spor dalında

222 Madalya var

  • 2019 Napoli Yaz Üniversite Oyunları, Tanıtım Açılışını Tren İstasyonunda yaptı

NAPOLİ(TSA)- 2019 Yaz Üniversite Oyunlarına ev sahibliğini yapacak olan Napoli Oyunlarının kampanya açılışını buradaki merkez Tren İstasyonunda Grandi Staziona’da yaptı. “200 Gün kaldı” sloganı ile yapılan açılışa İtalyanın Olimpiyat ve Üniversite Oyunları Şampiyonları katıldılar. 3-14 Temmuz tarihlerindeki Olimpiyat kalitesinde yarışmalara sahne olacak oyunlar 18 Spor dalında tertiplenecek ve oyunlarda 222 Madalya sahiplerini bulacak.

2019 Üniversiteler Yaz Oyunlarının tanıtım  standı

 


 

3 Milyar 572 Futbolsever izlemiş

2018 Moskova Dünya Kupası

En Başarılı Kupa seçildi

ZÜRİH(TSA)- FİFA  Moskova’da yapılan ve Fransa’nın şampiyon olduğu 2108 FİFA Dünya Kupasının istatistiklerini açıkladı. Verilere göre Kupayı dünya nüfusunun yarısından fazlası olan 3 Milyar 572 Milyon futbolsever izlemiş bulunuyor. FIFA’nın Ticari sorumlu başkanı Philippe Le Floch, “Elimizdeki verilere göre: Dünyanın en başarılı FIFA Dünya Kupası Moskova 2018’dir’’ dedi.

2018  Dünya Kupası Şampiyonu Fransa Milli Takımı

Dev ekrandan Moskova’da Dünya Kupasını izleyenler

 

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!