TSA BÜLTEN (11-16/Şubat/2019


—–TSA’nın tüm haberlerinde Ajansın adının kullanılması gereklidir—–


 

Sporun en büyük ödülü Mayıs ayında verilecek

TMOK Fair Play Ödülleri için

İlk ön jüri çalışmaya başlıyor

İSTANBUL( TSA)- Sporun en büyük ödülü olan 2018 Fair Play Ödülleri için çalışmalar başladı. TMOK Fair Play Komisyonundan yapılan açıklamaya göre bu hafta ilk ön jüri  TMOK’a ulaşan belgeleri inceleyecek ve büyük jüriye verilecek dosyaları hazırlayacak. 29 Şubat’ta sona erecek aday kabülünün sona ermesini müteakip;  Toplumsal ve Sportif Fair Play ödüllerine aday için seçilenleri incelemek üzere  komisyonun tüm üyelerinin yer alacağı büyük jüri toplanacak ve açık oylama ilde ödüle hak kazanları belirlenecek. 2018 Fair Play ödülleri bir değişiklik olmaz ise Mayıs ayı içinde Olimpiyatevi’nde yapılacak bir  törenle kazanlara sunulacak.

TMOK Fair Play Komisyonu yönetim ekibi

 


 

Olimpiyat Meşalesi

Felaket Bölgesinin

Artıklarından Yapılacak

  • Deprem ve Tsunami Bölgelerinin gençleri 2026 Olimpiyatının özel konukları

TOKYO( TSA)- Japonya’da 2020 Yaz Olimpiyatlarının hazırlıkları sürerken; Tokyo Büyükşehir Belediyesi yürekleri okşayan bir karar aldı. Japonya’nın büyük depremini ve Tsunami felaketi yaşayan bölgelerindeki genç sporcuların olimpiyatların özel konukları olacakları açıklandı. Felakate uğrayan Iwate, Miyagi ve Fukushima bölgeleri kapasamın içine giriyor. IOC Başkanı Bach, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ile geçen aylarda bölgeyi ziyaret etmiş, genç beyzbolcular ve çocuklarla tanışmıştı.

Olimpiyat Meşalesi

Felaketin kalıntılarından

Organizasyon Komitesi, Tokyo Olimpiyatının meşalesinin de bir anı olarak Fukushima’daki geçici konutlardan geri dönüştürülmüş alminyumlardan yapılacağı da belirtti. Meşale turu 26 Mart’ta yine Fukuşima’dan başlayacak.

IOC Başkanı Thomas Bach ve Başbakan Shinzo Abe Fukushima’da

Felaket bölgesinde Japon çocukları

 


 

2. Avrupa Oyunları’nın Hazırlıkları Başladı

  • TSYD Minsk için Spor basınına Akreditasyon Bildirisi yaptı

İSTANBUL(TSA)- 21-30 Haziran tarihlerinde Beyaz Rusyanın Minsk kentinde düzenlenecek olan 2.  Avrupa Oyunları’nın hazırlıkları üye ükelerde de başladı. Oyunlar için basın akredidasyon görevini üstlenen TSYD bir bildiri yayınlayarak oyunları izleyecek Türk spor basın mensuplarının 28 Şubat’a kadar http:// Minsk 2019.by/en/media sitesine baş vurmaları gerektiğini duyurdu.

TSYD Amblemi

 


 

Günüllüler Mustafa Bouhadi’nin Önderliğinde çalışıyor

Cezayir’de her maçta

Fair Play gösterisi yapılıyor

CEZAYİR(TSA)- CIFP’e üye olan Afrika’da özel Fair Play Birliği kurulmamasına karşın Cezayir’de gönüllü Fair Play Elçisi olan CIFP Şeref Diploması kazanan Mustafa Bouhadi’nin önderliğinde Fair Play tanımları devam ediyor. Hafta içinde Cezayir  Spor Bakanı’nın bulunduğu bir maçtan önce EFPM’nin pankartı ile çocuklar sahada alkışlandılar.

Bouhadi Spor Bakanı ile statta

Cezayirli çocuklar Fair Play pankartı ile sahada

 


 

Denetleme komitesi 41 sorunun cevabını bekliyor

IOC Boksun Tokyo’da olup olmayacağına 

Haziranda karar verecek

LOZAN(TSA)- IOC Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin Lenand Ladoviç Başkanlığında kurduğu komite AIBA’daki problemlerle ilgili olarak Deloitte adlı denetleme kuruluşunun 41 soruyu kapsayan bir rapor hazırladığını açıkladı. AIBA’nın bu 41 soruya cevap vermesi istendi. Şubat sonuna kadar cevabı istenen sorular; finans, hakem tayin konusu, doping ve AIBA’nın kural dışı çalışmalarını kapsıyor. IOC’den yapılan açıklamaya göre; 2026 Tokyo Olimpiyatında boks sporunun AIBA’nın organizasyonunda mı,  bağımsız bir kuruluş tarafından mı temsil edileceğine, haziran ayında yapılacak toplantıda karar verilecek.

IOC’in karşı çıkmasına rağmen AIBA Başkanlığına seçilen Özbek Gafur Rahimov

 


 

Ürdün de olaya bir yuvarlak masa ile el koydu

Afgan Futbol Federasyonu Başkanı

Karim’in Seks Skandalı masada

ZÜRİH(TSA)- FİFA’nın Afganistan Futbol Federasyonu Başkanı Keramuttin Karim’in kadın futbolcuları hedef alan seks skandalı için verdiği 3 aylık boykot devam ederken, Devlet Başkanı Eşref Ghani soruşturma emri verdi. HRW kısa adıyla anılan İnsan Hakları İzleme Örgütü olaya dahil oldu. Suçlananların temyiz başvurusu reddedildi. Diğer taraftan FİFA Başkan adaylığı ile tanınan Ürdün Kraliyet ailesinden Prens Ali bin- el Hüseyin konuyla ilgili bir yuvarlak masa toplantısı düzenledi. Konu tüm dünyanın el koyduğu bir olay olmaya devam ediyor.

Prens Ali bin el Hüseyin

Afgan Futbol Federasyonu Başkanı Keramuttim Karim

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!