TSA BÜLTEN (04-09/Mart/2019)


—–TSA’nın tüm haberlerinde Ajansın adının kullanılması gereklidir—–


 

Aday gösterme süresi sona erdi

Türkiye Fair Play Ödülü

Adaylarının incelenmesine başlandı

İSTANBUL(TSA)- Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin en büyük ödülü olan 2018 Sportif ve toplumsal Fair Play Ödüllerine aday gösterme süresi 28 şubat tarihinde sona erdi. Komisyonun Murat Özbay başkanlığındaki  Ön jürisi tasnif ve incelemelere başladı. Ön jürinin çalışmaları tamamlanınca, büyük jüri toplanarak açık oyla 2018 Fair Play Ödüllerini kazananları belirleyecek, sonra TMOK Fair Play Komisyonu  Olimpiyatevi’nde yapacağı bir basın toplantısı ile kamu oyuna  sonuçları açıklayacak. Fair Play Ödül töreni ise haziran ayı içinde  Olimpiyatevi’nde yapılacak.

Türkiye Fair Play Ödülleri şeref masasında

 


 

Japonya yine bir örnek davranışa imza attı

2020 Tokyo Yaz Olimpiyatlarında

Sigara içmek yasak!

TOKYO(TSA)- Japonya 2020 Yaz Olimpiyat Oyunlarına hazırlanırken IOC’nin desteği ile yine dünyaya örnek olacak bir karara imza attı. 1 Nisan tarihinden itibaren yürürlüğe girecek yasa ile Olimpik alanlarda, otellerde güvenlik alanlarında sigara içilmesi yasaklandı. Spor mahallerinden çok uzaklarda sigara içenler için alanlar tespit edildi. Organizasyon komitesi yaptığı açıklamada sporcuların, izleyicilerin, yetkililerin sağılık ve güvenliği için bu yasanın çıkartıldığı vurgulandı.

Dünya ajansları haberi bu fotoğrafla duyurdu  

 


 

Bakan Kasapoğlu çok önemli bir kararı açıkladı

“Spor Alanları halka

7/24 saat hizmet verecek”

ANKARA(TSA)- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yurt gezisine devam ederken önemli iki konuyu gündeme getirdi. Kasapoğlu vakti olmayanların da spor yapabilmeleri için tüm spor alanlarının 7/24 saat halkın hizmetinde olacağını söyledi. Kasapoğlu uyuşturucu başta olmak üzere tüm kötülükleri yenmenin tek yolunun spor olduğunu, bu konuda devletin her biriminin görevini yapmak için beklediğini, Doping konusunda ise  yalnız sporcuların değil antrenörlerinde sorumlu olduklarını söyledi.

Bakan Kasapoğlu

 


 

2020 Tokyo’da Sportif tırmanış

Kaykay ve Sörf  bulunuyor

Olimpiyatlarda Sırada

Breakdans da var

PARİS(TSA)-2024 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak olan Paris Olimpiyat Organizasyon Komitesi   oyunlara yeni dalların teklif etme yetkisini kullanarak, Breakdansın da programa alınmasını önerdi. 2020 Tokyo’nun programında Sportif tırmanış, Kaykay ve sörf bulunuyor. Paris komitesi bunlara ilave olarak Breakdansın katılmasının olimpiyata renk getireceğini belirtti.. Breakdans 2018 Buenos Aires Gençlik Yaz Olimpiyatlarının programında da yer almıştı.

Breakdans yapan bir dansçı

 


 

2015 ilk Avrupa Oyunlarını başarı ile yapmıştı

2019 BAKÜ EYOF Logosuna

Masal Kahramanını koydu

BAKU(TSA)- 2015’te ilk Avrupa Oyunlarını başarı ile organize eden Azerbaycan 21-27 Temmuz tarihlerinde Bakude Avrupa Gençlik Olimpik Festivaline ev sahipliği yapacak. Oyunlarına hazırlanan organizasyon komitesi EYOF 2019 festivalinin logosuna çocukların çok sevdiği  figür Azeri masal kahramanı küçük Cirdan ile nesli tükenmekte olan Kafkas leoparını koydu.EYOF 2019 da büyük katılım bekleniyor.

2019 EYOF Bakü’nün logosu

Modern ve görkemli bir kent haline gelen Bakü’nün genel görünüşü

 


 

WADA  Anti Doping Ajansında

Başkanlık yarışı kızışıyor

Avrupa Konseyi’nin

WADA Adayı

Polonyalı Banka

STRAZBURG(TSA)- 2013’ten bu yana WADA Dünya Antidoping Ajansı’nın başkanlığını yapan İngiliz Craig Reedie’nin yerine WADA Başkanının kimin olacağı sorusunun cevabı belirlenmeğe başladı. Avrupa Konseyi burada yaptığı toplantıda Polonya Spor ve Turizm Bakanı olan 34 yaşında eski bir 400 metre şampiyonu olan Witold Banka’yı Avrupa adayı olarak seçti. Kurallara göre yeni başkanın bir hükumet temsilcisi olması şartı var. Bu yüzden Banka diğer rakiplerine göre 14 Mayıs’ta toplanacak WADA kurulunda ve son seçimin yapılacağı 7 Kasım’daki Polonya’nın Katowiçe kentinde Amerika temsilcisi Marcos Diaz’a karşı çok şanslı görünüyor.

WADA’nın Başkanlığına aday olan Witold Banka

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!