ÜNSPED’DE ANLAMLI BULUŞMA

ÜNSPED’in geleneksel Aydınlatma Buluşması’nda bu defa ‘Engelsiz Başarı için Empati’ konulu sunum yapıldı. İki başarılı engelli yüzücümüz, hem hayat hikayelerini, hem de başarıya nasıl ulaştıklarını anlattılar.

Aydınlatma Buluşmaları kapsamında ÜNSPED Genel Merkezi MHÜ Konferans Salonu’nda Sosyal Sorumluluk Komitesinin misafir konuşmacısı olarak davet ettiği Dünya, Avrupa ve Türkiye dereceleri olan yüzücülerimiz Beytullah EROĞLU ve  Uğurcan ÖZER ÜNSPED Gümrük Müşavirliği yöneticileri ve çalışanlarına ‘Engelsiz Başarı için Empati’ konusunu sundular.

 

ASOSYAL HAYATTAN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA

ÜNSPED Kurucu Başkanı Haluk ÜNDEĞER günün anısına Beytullah Eroğlu ve Uğurcan Özer’e hediye verdi

Milli Yüzücümüz Beytullah EROĞLU, doğuştan engelli olduğunu izleyicilere paylaşarak, daha önceleri ailesi ile birlikte vakit geçirdiğini bu sebeple de kendi dışında hiç kimsenin engelli olmadığını düşündüğünü aktardı. Spora başladıktan sonra bu düşüncesinin değiştiğini, engelli sporcularla tanıştığını ve onların sosyalliğini sevdiğini açıkladı. Engelli sporcuların da kendisi gibi fiziksel şartlara sahip olmasına rağmen birçok şeyi başardığını görerek, bunları nasıl yaptığını onlardan öğrendiğini bizlerle paylaştı. İlk yedi yılında sadece yüzmeyi öğrendiğini, engel diye bir şeyin olmadığını bunu ‘‘İnsanın vücut ağırlığı suyun içerisinde onda birine düşer ve bu sebeple insan her şeyi yapabilir’’ cümlesi ile aktardı

“Dünya şampiyonu oldum, Avrupa’da dereceler aldım ve ülkemi dereceyle teslim etmenin gururunu yaşadım” diyen EROĞLU, engellilerin evlerinde oturmaması gerektiğinin mesajını verdi.

Ektinliği organize eden UPS Spor ve Kültür Kulübü Koordinatörü Semra Demirer engelli yüzücülerimiz Beytullah Eroğlu ve Uğurcan Özer’e teşekkür etti

Uğurcan ÖZER ise, spora rehabilitasyon amacıyla başladığını aktararak, kolundaki engelden bizlere bahsetti. Yüzmeye bu şekilde başladığını anlatarak, Beytullah EROĞLU ile tanıştığını ve çoğu şeyi onu örnek alarak öğrendiğini belirtti. “Bir yerlere gelebiliyorsak, mutlaka güçlü insanlarında arkamızda bulunması gerekiyor” diyerek, ailelerin bu konular da daha destekçi olması gerektiğini vurguladı.

 

Engellilik kavramının, Türkiye’de engelli sayısının, paralimpik olimpiyatların, engellilerde yüzme standartlarının bahsedildiği seminer, ÜNSPED Kurucu Başkanı Haluk ÜNDEĞER’in takdim ettiği anı eşyası ve Sosyal Sorumluluk Komite üyelerinin dahil olduğu toplu fotoğraf çekimi ile sonlandı.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!