POTANIN KRALİÇESİ FENERBAHÇE

 

Kadınlar Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin final serisinde mücadele ettiği Çukurova Basketbol karşısında 3-1’lik üstünlük kurarak 2018-2019 sezonunun şampiyonu oldu. Sezonu çifte kupayla tamamlayan Potanın Kraliçeleri, Galatasaray’ı geride bırakarak ligdeki 14. şampiyonluğunu elde etti ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ‘en çok şampiyon olan takım’ unvanını da kazanmış oldu. Üst üste ikinci şampiyonluğunu kazanan Potanın Kraliçeleri, son dört sezonda üçüncü kez şampiyonluğa ulaştı.

Şampiyon basketbolculara madalyalarını TBF CEO’su Ömer Onan ile Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok sundu. Şampiyonluk kupasını da TBF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok takdim etti.

Kupayı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyelerine götüren Potanın Kraliçeleri, kupa coşkusunu taraftarlarıyla  birlikte doyasıya yaşadı. Başkan Ali Koç ve Yöneticiler de teknik heyet ve sporcuları şampiyonluktan ötürü tek tek tebrik etti.

Final serisinin en değerli oyuncusu seçilen takım kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen’e ödülünü A Milli Kadın Takım Menajeri Yasemin Horasan takdim etti.

Final oynama başarısı gösteren Çukurova Basketbol’a da madalyaları ve ikincilik şiltini TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün ile TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım verdi.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!