Muğla’da Atletizm Ordusu, Sıktı Koçman Üniversitesinin Tesislerinde Yaratılır

Kategori: Yazar - Yorum Yazın

 

 

Sporda başarıya giden etkenlerden birisi de spor tesislerinin varlığında yatar. Ama Spor tesislerinin de öneminin bilincinde olunması gerekiyor.

Birer bilim yuvası olan Üniversitelerimizin her konuda olduğu gibi spor konusunda da yarattığı değerler vardır.

Fethiye’den Muğla’ya geldiğim zaman Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin spor tesislerine gidiyorum, Burada dört dörtlük Olimpik ölçülerde spor tesisleri yapılmış. Gerçekten Muğla’da spor faaliyetleri açısından sevinilecek bir durum.

Bu spor tesislerinin daha önleri fotoğrafını çekip haber yapmak istediğimde orada bulunan görevlilerden birisi bu konuda Üniversite yönetiminden izin alınması gerektiğini söylemişti. O tarihlerde Üniversitenin Rektörü Prof. Mansur Harmandar’a, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin spor tesislerinin fotoğrafını çekerek haber yapmak istediğimi belirten bir yazı yazdım. Rektör Prof. Mansur Harmandar’dan önce e-mail ve daha sonra resmi bir yazı ile fotoğraf çekerek haber yapabileceğim bildirildi. Bunun üzerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kampusu içerisinde bulunan spor tesislerine gittim.

Üniversitenin kampusu içerisinde bulunan nizami Atletizm pisti ve kapalı spor salonu içerisinde yer alan kapalı Atletizm pistini inceledim. Böyle bir tesis Türkiye’nin birçok yerinde yok. Özellikle nizamı kapalı salon Atletizm pistinin Muğla’da bulunması çok sevindirici bir durum. Atletizm adına bu tesisler Muğla’nın Atletizm sporunda isminin başarılara götürmesi gerekiyor

Burada spor tesislerinin kullanılması için konuştuğumda bana yönetici ‘dışarıdan da burada spor faaliyetleri için resmi bir talep geldiği zaman, bu tesislerin Üniversite dışına da açıldığını’ söyledi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin Atletizm tesisleri Muğla Bölgesi Atletizm faaliyetleri açısından yararlanılması gerekir. Böyle spor tesisleri Türkiye’nin birçok ilinde bulunmamaktadır. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde ATLETİZM İL TEMSİLCİLİĞİ ilçeleriyle beraber Muğla’da Atletizm’in gelişmesi için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin yetkilileriyle görüşerek burada bulunan hem açık Atletizm pistinde, hem de kapalı atletizm pistinden yararlanılması gerekiyor.

Okullarımızın açık olduğu aylar içerisinde Okullar arası Muğla Bölgesi Atletizm Şampiyonalarını yapmalıdırlar. Özellikle Kış sezonları kapalı salonda bulunan Atletizm pistinde teşvik yarışlarının yapılması Muğla’dan belki ileriki tarihlerde Olimpiyat şampiyonu atletlerin çıkmasına neden olacaklardır.

Mail: eroldolu48@hotmail.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!