XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
18.10.2020

FETHİYE’DE ZAFER SEVİNCİ

                   


Fethiye Belediyespor, Basketbolda ilk galibiyetini Galatasaray karşısında aldı

 


        İlçeleriyle beraber Muğla bölgesinde yıllar önce Basketbol konuşulduğu zaman hemen akla Bodrum’da okullar ve Bodrumspor geliyordu.

        Muğla’da öğrenci olduğumuz bin dokuz yüz yetmişlerin sonu ve bin dokuz yüz seksende, Muğla’da yapılan Okul spor faaliyetleri içerisinde yer alan okul spor faaliyetleri arası Muğla Basketbol şampiyonluğu maçlarında Bodrum’dan gelen Ortaokul ve Liselerin bayan ve erkek Basketbol takımları çoğu zaman hiç yenilmeden Muğla Bölge Şampiyonu oluyorlardı. Bodrum takımlarının maçları da çok heyecanlı olurdu. Daha sonraları Bodrumspor’un Basketbol takımı kuruldu ve Basketbol liglerinde başarıyla mücadele ettiler. Ama son yıllardan Bodrum’dan Basketbol’da başarılar duymuyoruz.

        Şimdi yıllar önce Bodrum’da Basketbol heyecanını Fethiye’de görüyoruz. Özellikle son üç yıldan bu yana FETHİYE BELEDİYESPOR, Türkiye Basketbol liglerinde başarılı maçlar çıkarmaya başlayınca başta Fethiye olmak üzere Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’den seyirciler Fethiye’ye Fethiye Belediyespor’un maçlarına geliyorlardı. Geçen Basketbol sezonunda Korona virüs ortaya çıkmadan önce Fethiye Belediyespor’un FETHİYE BEŞKAZA KAPALI SPOR SALONU’nda oynanan maçlarında seyirciler tribünlerde oturacak yer bulamıyorlar ve çoğu zaman ayakta maçları izliyorlardı. Korona virüs dolayısıyla son iki maç seyircisiz oynandı ve daha sonra da maçlar ertelenmişti. Türkiye Basketbol Federasyonu geçen sezon ligin son durumuna göre ligleri tescilledi. Buna göre Fethiye Belediyespor’un da başarılarından dolayı 2020-2021 Basketbol sezonunda Basketbol süper ligine yükseldiler.

        Fethiye Belediyespor Basketbol’da son iki yıldan buyana halkı salonlara çekerek Basketbol’un halka sevdirilmesini sağladı.

        Fethiye Belediyespor Muğla bölgesinin Basketbol liginde önemli bir temsilcisi olarak Basketbol süper liginde mücadele ediyor.

        Bundan dört hafta önce Basketbol Süper lig maçları başladı. Fethiye Belediyespor ilk üç hafta rakiplerine mağlup oldu. 17 Ekim 2020 Cumartesi günü Fethiye Beşkaza Kapalı Spor Salonu’nda dördüncü maçında Galatasaray ile karşılaştı. Bu maçtan önce Fethiye’de bir hafta Fethiye Belediyespor’un Galatasaray ile oynanacak maçı konuşuldu. Maç Covid-19 dolayısıyla seyircisiz oynandı. Sadece içeri takımların yöneticileri, Protokol ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nden ismi bildirilen gazeteciler alındı.

        Maç başladığı zaman, salonda bulunanların heyecanları da arttı. Maç Galatasaray’ın üstünlüğü başladı. Zaman, zaman Fethiye  Belediyespor Galatasaray’ı sayı olarak yakalasa da, Galatasaray arayı açıyordu. Ama maçın sonlarına doğru Fethiye Belediyespor, 82-82 beraberliği yakaladı. Normal süre berabere bittikten sonra, Fethiye Belediyespor sevindi. 5 Dakikalık uzatmada Fethiye Belediyespor attığı sayılarla maçı 91-82 kazanarak ligde ilk galibiyetini aldı.

Fethiye Belediyespor’un Galatasaray’a karşı elde ettiği bu başarı, Fethiye’de de tarihe geçen bir sevinç yarattı. Çünkü Galatasaray gibi bir takımı yenmek çok önemli.

e-mail: eroldolu1919@hotmail.com   

 

 

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım