XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
20.02.2021

12 DEV ADAM YENİDEN SAHNE ALIYOR

A Milli Erkek Basketbol Takımımız FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’nda


İSTANBUL (TSA)- A Erkek Milli Takımımız, Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynadığı İsveç müsabakası ardından 1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Çekya, Gürcistan, Almanya ve İtalya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını elde etti.
Ay-yıldızlılarımız, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Hırvatistan, Hollanda ve İsveç ile D Grubu’nda mücadele etti. Millilerimiz; Covid-19 pandemisi nedeniyle fanus düzeninde oynadığı beşinci müsabakada İsveç’i 88-80’lik skorla yendi. Bu grubun diğer maçında ise Hollanda, Hırvatistan’ı 65-57’lik skorla geçti.
Bu sonuçla A Erkek Milli Takımımız, A Kadın Milli Takımımızın ardından Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etme hakkı kazandı.

Millilerimiz, grubundaki son maçında 22 Şubat Pazartesi günü Hırvatistan ile karşılaşacak. Saat 20.00’de başlayacak müsabaka NTV’den naklen yayınlanacak.

SÜRECİ İYİ DEĞERLENDİRDİK
A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene, galibiyeti şöyle değerlendirdi: “FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İsveç müsabakası öncesi takım olarak erken toplandık. Oyuncularımız bu süreçte iyi çalıştılar ve süreci iyi değerlendirdiler. Zorlu lig takviminde oyuncuları milli takıma gönderen tüm kulüplerimize ve pandemi sürecinde bu pencereyi de ülkemize alan Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkür ediyorum. Son olarak, sporcularımızla birlikte teknik ve idari kadromuzda yer alan tüm ekibimizi elde edilen bu başarıdan dolayı kutluyorum.”

 

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım