XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
01.12.2020

ABDÜLKADİR YÜCELMAN’I SEVGİ VE RAHMETLE ANIYORUZ

Türk Spor Basınının seçkin gazetecilerinden birisi olan Abdülkadir Yücelman, 2009 vefat etmiş, 11 yıl önce bugün 1 Aralık’ta toprağa verilmişti. Duayen gazeteci toprağa verilişinin yıldönümünde sevenleri tarafından anılıyor.

İSTANBUL (TSA)- Abdülkadir Yücelman, 2009 yılında Taksim yakınlarındaki bir iş toplantısına giderken kalp krizi geçirip tadevi altına alınmış, ancak kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Türk spor gazeteciliğinin duayenlerinden Yücelman'ın cenazesi Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde ve Cumhuriyet Gazetesi'nde ayrı ayrı düzenlenen törenlerin ardından, Fatih Camii'nden kaldırılarak Eyüp Mezarlığı'na defnedilmişti. 

Gazeteciliğe Türkiye Spor’da başlayan, Cumhuriyet gazetesinde spor müdürlüğüne kadar yükselen Yücelman için bugün dualar edilecek ve rahmetle anılacak.

*Türk Spor Ajansı Yücelman’a Allah’tan rahmet, Türk Spor Basınına, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diler 

SPOR BASININ DUAYENLERİNDEN

1932 İstanbul doğumlu Türk spor basınının duayen ismi Abdülkadir Yücelman Cumhuriyet gazetesi spor servisini kurdu. Hayatını spora adayan Yücelman, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız başta olmak üzere Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Ali Acar, Adnan Akgünel, Yalçın Pekşen, Halil Özer, Deniz Gökçe gibi pek çok gazeteciyi yetiştirdi. 

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) ilk üyelerinden olan Abdülkadir Yücelman, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) üyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Balotaj Kurulu Başkanı ve Basın Şeref Kartı sahibiydi. Burhan Felek Üstün Hizmet Ödülü Sahibi olan Yücelman, evli ve iki çocuk babasıydı.

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım