XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Doç. Dr. Sevim GÜLLÜ

Doç. Dr.
sevim.gullu@istanbul.edu.tr

Doç. Dr. Sevim Güllü Ankaralı bir ailenin çocuğu olarak Ankara’ da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’ da tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olduktan sonra TUBİTAK-BİLTEN (UZAY) A.Ş.’ de 1,5 yıl kadar Araştırmacı olarak görev yapmıştır. Daha sonra Bilkent Holding A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteren METEKSAN Matbaacılık A.Ş.’ de 8 yıl boyunca İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmıştır.

 

Akademisyenlik mesleğinde kendini daha iyi ifade edeceğine inanarak Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans Programına başlamıştır. Bu arada İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (eski adıyla İstanbul Üniversitesi) Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü’ nde araştırma görevlisi olarak akademisyenliğe adım atmıştır. Aynı fakültede doktora eğitimine başlamış olup, öğrenciliği sırasında bir dönem Erasmus öğrencisi olarak Çek Cumhuriyeti Palacky Üniversitesi’nde bulunmuştur. Temel çalışma alanları “Örgütsel Davranış” ve “Fair Play” olup; 2018’de Doktor, 2019’ da Spor Bilimleri Doçentlik ünvanını almıştır; aynı fakültede görevine devam etmektedir.

 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyon Üyesidir. Gönüllü olarak etkinliklere aktif katılımı devam etmekte olup, yürütmekte oldukları Üniversiteler Fair Play Kervanı projesi ile Fair Play Komisyonu olarak Dünya Fair Play ödülüne layık görülmüşlerdir.Bir dönem Atletizm Federasyonu,  IAAF Çocuk Atletizmi projesinde eğitmen olarak görev yapmıştır.

 


Sosyal Medya Adresleri
Yazarın Yazıları
{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım