XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
21.09.2020

Fethiye Belediyespor Basketbol Süper Ligi’nde

 


2020-2021 Basketbol Sezonunda Fethiye Belediyespor’a Süper Ligde başarılar dileriz


Bizim Muğla’da öğrenci olduğumuz bin dokuz yüz yetmişlerin sonu ve bin dokuz yüz seksende, Muğla’da yapılan okul spor faaliyetleri içerisinde yer alan okul spor faaliyetleri arası Muğla Basketbol Şampiyonluğu maçlarında Bodrum’dan gelen Ortaokul ve Liselerin bayan ve erkek okul basketbol takımları, çoğu zaman hiç yenilmeden Muğla Bölge Şampiyonu oluyorlardı. O tarihlerde şimdiki Muğla öğretmen evinin bulunduğu yerde MUĞLA ÖĞRETMEN OKULU vardı ve maçlar bu okulun bahçesinde bulunan basketbol sahasında oynanıyordu. O zamanları okul spor faaliyetlerine başta öğrenciler olmak üzere çok seyirci gelir ve takımlarını desteklerlerdi. Bodrum’dan minibüslerle Bodrum Ortaokulu ve Bodrum Lisesi taraftarları da Muğla’ya gelir ve takımlarını desteklerlerdi. Bodrum takımlarının maçları da çok heyecanlı olurdu. 

            Bin dokuz yüz doksanlarda Bodrumspor’un basketbol takımı kuruldu ve basketbol liglerinde başarıyla mücadele ettiler. Ama son yıllardan Bodrum’dan basketbol faaliyetlerine şahit olmadık. 

            Şimdi yıllar önce Bodrum’da basketbol heyecanını Fethiye’de görüyoruz. Özellikle son iki yıldan bu yana FETHİYE BELEDİYESPOR’un Türkiye Basketbol Liglerinde başarılı maçlar çıkarması nedeniyle, başta Fethiye olmak üzere Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’den seyirciler Fethiye Belediyespor’un maçlarına geliyorlardı. Geçen basketbol sezonunda Korona Virüs ortaya çıkmadan önce Fethiye Belediyespor’un FETHİYE BEŞKAZA KAPALI SPOR SALONU’nda oynanan maçlarında seyirciler salonun tribünlerinde oturacak yer bulamıyorlar ve çoğu zaman maçları ayakta izliyorlardı. Korona virüs dolayısıyla son iki maç seyircisiz oynandı ve daha sonra da maçlar ertelendi. Türkiye Basketbol Federasyonu geçen sezon ligin son durumuna göre ligleri tescilledi. Fethiye Belediyespor’un başarılarından dolayı 2020-2021 Basketbol sezonunda Basketbol süper liginde mücadele etmesine için karar verildi.

            Fethiye Belediyespor Basketbolda başta geçen sezon olmak üzere son iki yılda halkı salonlara çekerek basketbolun halka sevdirilmesine de hizmet etti.

            Fethiye Belediyespor Muğla bölgesinin basketbol ligindeki önemli bir temsilcisi olarak Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek. Son günlerde herkes başta Fethiye olmak üzere tüm Muğla bölgesi Fethiye Belediyespor’un bu sezon Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olmasını konuşuyor. Muğla ve ilçelerinde yerel basın olsun sosyal medyada olsun Fethiye Belediyespor’un Basketbol takımını konuşuyor. Haydi Fethiye Belediyespor, yıllar önce Muğla’da basketbol deyince aklımıza Bodrum geliyordu. Ama şimdi Fethiye Belediyespor bu işin lokomotifi olarak öne geçti. Buradan geri dönüş olmasın ve Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde FETHİYE’nin ismi de ön planda olsun.

Galatasaray, Fenerbahçe, Anadolu Efes, Beşiktaş, Darüşşafaka gibi üst düzey takımların yer aldığı Basketbol Süper Ligi’nde, Fethiye'nin de isminin geçecek olması şehirde coşkuyla karşılandı. Yıllardır Fethiye’nin hayali olan Süper Lige çıkılması, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Anadolu Efes gibi önemli başarılara imza atmış dev takımların ve taraftarlarının Fethiye’ye gelecek olması büyük mutluluk yarattı.

Pandemi ve tüm dünyadaki spor kulüplerinin ekonomik sıkıntılar içinde bulundukları bir döneme denk gelmesine rağmen, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un büyük fedakârlıklarla Süper Lige çıkması, tüm kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Spor kamuoyu, LH Fethiye Belediyespor’un almış olduğu "Süper Lig" kararını "büyük bir başarı ve cesaret örneği" olarak değerlendirdi.

 

e-mail: eroldolu1919@hotmail.com

 

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım