XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
12.02.2020

KEREM KEMAL’DEN GÜMÜŞ MADALYA

Final maçını yüksek puan dezavantajıyla kaybetti


Milli Güreşçi Kerem Kemal, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 60 kilo finalinde Gevorg Gharibyan'a yüksek puan avantajıyla kaybederek, Avrupa ikincisi oldu.

 

ROMA (TSA)-İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nın üçüncü gününde Grekoromen stil 60 kiloda mücadele eden milli güreşçi Kerem Kamal, Ermeni rakibiyle final mücadelesine çıktı.

Milli güreşçi, normal süresi 5-5 biten maçı, yüksek puan avantajının rakibinde olması sebebiyle final mücadelesini kaybederek gümüş madalya aldı.

Kerem Kamal, Türkiye'ye 2020 Avrupa Güreş Şampiyonası'ndaki ilk madalyasını getirdi.

BAKAN TASAPOĞLU’NDAN TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Avrupa Güreş Şampiyonası’nda gümüş madalyanın sahibi olan Kerem Kamal için tebrik mesajı yayımladı. 

“İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda; 60 kiloda gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi olan milli sporcumuzu kutluyorum. Ülkemize daha önce şampiyonluklar, sevinçler yaşatan milli sporcumuzun başarısını, gelecek organizasyonlarda sürdüreceğine olan inancım tamdır. Uluslararası arenada ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak göğsümüzü kabartan milli sporcumuza teşekkür ediyor, bu kıymetli başarıda emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum.”

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım