XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Prof. Dr. Bilge DONUK

TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı
bilgedonuk@hotmail.com

Bilge Donuk: 1977 yılında Ceyhan’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümünde tamamladı.

            2000 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimler Enstitüsü Spor Yöneticiliği Yüksek Lisans Programından 2003’te mezun olduktan sonra aynı yıl aynı programda doktora eğitimine başladı ve 2006 ‘da mezun olarak “Doktor” unvanını aldı. 2001’de “Araştırma Görevlisi” olarak başladığı İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı’nda 2009’da “Yardımcı Doçent” oldu. 2012 yılında Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı “Yönetim ve Strateji” bilim alanında “Doçent” unvanı aldı. Görevine halen İstanbul Üniversitesi’nde Profesör olarak devam etmektedir.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi olan Donuk, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcılığını yürütmektedir. 2005- 2009 yılları arasında Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulunda ve 2011-2017 yıllarında da Tenis Federasyonu Eğitim Kurulunda görev yapmıştır. Ayrıca 2013 yılında Mersin’de düzenlenen Akdeniz Oyunlarında “Gönüllüler Koordinasyon Birim Sorumlusu” olarak görev yapmıştır.   

2005’te, “ Spor Yöneticiliği ve İstihdam Alanları” , 2006’da Fatih Şenduran ile birlikte “Futbolun Anatomisi”, 2007’de “Liderlik ve Spor”, 2008’de “Yönetim İstifa”, 2011’de Erdoğan Arıpınar ile birlikte “Fair Play”  ve 2016 ‘da “Spor Yönetim Sanatı” adlı kitapları yazdı.

Ulusal - Uluslararası dergi ve kongrelerde spor yönetim bilimleri alanında yayınları bulunan Donuk, evli ve bir çocuk babasıdır.  

 


Sosyal Medya Adresleri
Yazarın Yazıları
{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım