XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Prof. Dr. Seyhan HASIRCI

Spor Psikoloğu/Sportpsychologe
dr.hasirci@t-online.de


Prof. Dr. Seyhan HASIRCI 1953 yılında Adana'da doğdu. İlk, Orta ve Lise Eğitimini bu ilde tamamladı. 1973-76 yılları arasında Ankara GEE Beden Eğitimi Bölümünü bitirdi. Mezun olmadan önce Türkiye Cimnastik Federasyonunda Antrenörlüğe başladı. Cimnastik Milli Takım Antrenörlüğünü yaptı. 

1978 yılında İzmir Ege Üniversitesi bünyesinde ilk kez açılan açılan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunda Asistan olarak Akademik hayata başladı. 1982 de ‘’Cimnastikçilerin Hareket Öğreniminde Motivasyonun Önemi’’ adlı Yüksesek Lisans Tezi, 1990 da ‘’Bireysel ve Takım Sporlarında Denetim Odağı’’ adlı Doktora Tezi, 1995 te Sporda Psikolojik Alanlar, Spor Psikolojisinde Doçent ve 2001 yılında Pamukkale üniversitesinde Profesör oldu, 2003 yılında bu üniversiteden emekli olarak Almanyaya yerleşti ve Koblenz Landau Üniversitesi Spor Bilimleri Enstitüsünde ders vermeye başladı. Üç yıldan beri KKTC de bulunan Uluslararası Final Üniversitesi Spor Yüksek Okulunda Öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Prof. Dr. Hasırcı; 1980-81 ve 1989-1990 yılları arasında Master ve Doktora Çalışmalarını yapmak üzere Almanya Köln Spor Yüksek okulunda bulundu ve çocukluğundan beri yaptığı spor dalı olan Artistik Cimnastik dalında yıllarca; Sporcu, hakem, antrenör ve teknik kurul başkanlıkları görevlerinde bulundu. Ülkemizi onlarca Uluslararası yarışmalarda Uluslararası Hakem olarak temsil etti ayrıca Avrupa Cimnastik Birliği UEG de Genel Cimnastik Teknik kurulunda görev alarak (1999-2011 yılları arasında) çalışmalarda bulundu ve ülkemizi başarı ile temsil etti.

2003 ila 2013 yılları arasında Almanya Koblenz Landau Üniversitesi Spor Bilimleri Enstitüsünde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı ve 2003 ten beri Almanya Olimpik Spor Birliği bünyesinde bulunan Türkiye masası danışmanı olarak halen görev yapmaktadır. 2008 yılında Avusturya İswiçrede yapılan Avrupa Futbol Şampiyonasında Futbol Milli Takımımız taraftar projesini UEFA nın görevlendirmesiyle başarı ile yapan Hasırcı yıllardır farklı kulüp ve federasyonlarda Spor Psikoloğu olarak çalışmalar yapmaktadır.

Prof. Dr. Hasırcı’nın Spor Psikolojisi alanında birçok kitap ve makaleleri bulunmaktadır. 


Sosyal Medya Adresleri
Yazarın Yazıları
{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım