XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
11.06.2019

WİN WİN-KAZAN KAZAN

Ali Koç, Financial Fair Play FFP nedeni ile 31 Mayıs tarihine kadar 60 milyon eur gelde etmek istediklerini ve gelir elde edilemediği takdirde FFP kuralları kapsamında Avrupa’ ya gidemeyeceklerini belirtti. Yani Avrupa Kupası ve Şampiyonlar Ligi’ ne katılamaması anlamina geliyor.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’ un 4 Nisan’ da startını verdiği ‘’FENER OL’’ kampanyası ile birlikte ünlülerin bir araya geldiği ‘’Win Win-Kazan Kazan’’ destek programı dahilinde toplam 56 milyon TL gelir sağladı. 300 TL değerinde 123.000 adet forma satın alındı. FB yazıp 1907’ ye gönderilen SMS bağışı 950.000 adet sayıldı.


Ali Koç Fener Ol Kampanyası’ nın orta vadeli hedefler açısından büyük katkısı olacağını söylüyor.


Acun Ilıcalı sunumuyla ‘’Win Win-Kazan Kazan’’ etiketiyle gerçekleştirilen programda iki günde 56 milyon TL ciddi gelir sağlandı. 3,5 saat süren yayında Fenerbahçeli taraftar ciddi destek verdi. Taraftarlara ödül dağıtılan programda, birçok sanatçı, işadamı ve sporcunun destek olduğu kampanya ile geniş kitlelere ulaşıldı.


Başarılı bir sivil toplum örgütü olduğunu gösteren Fenerbahçe, çok ama çok büyük bir potansiyel. Mali sorunları düzelttiği takdirde, sportif başarıyı da kazanırsa potansiyeli ülke sınırlarını aşacaktır.


 ALİ KOÇ: ‘’BUDUR FENERBAHÇE’ NİN ZENGİNLİĞİ’’


‘’Win Win-Kazan Kazan’’ programının Fenerbahçe’ ye iki günde 56 milyon TL gelir sağladı.


UEFA tarafından 2011 yılında uygulamaya alınan Financial Fair Play kriterleri doğrultusunda kulüpler, yüksek finansal risk tabloları nedeniyle büyük mücadele veriyor.


Ali Koç, Financial Fair Play FFP nedeni ile 31 Mayıs tarihine kadar 60 milyon eur gelde etmek istediklerini ve gelir elde edilemediği takdirde FFP kuralları kapsamında Avrupa’ ya gidemeyeceklerini belirtti. Yani Avrupa Kupası ve Şampiyonlar Ligi’ ne katılamaması anlamina geliyor.


Ali Koç’ un yönetime gelmesiyle birlikte, yönetim kurulu 29 Haziran 2018‘ de aldığı karar ile sermaye artırımı yaptı. Önümüzdeki dönemde tekrar sermaye artırımına gidebilir.


 “FENER OL” KAMPANYASI NAKİT GİRİŞİ SAĞLAYAN BİR ÇÖZÜM PROGRAMI


Fenerbahçe’ nin ticari borçları 4 milyar 250 milyon TL seviyesinde. 2018 yılında yaşanan ekonomik konjonktür nedeni ile döviz kurunda %35 ve faiz oranı finans maliyetlerinde yaklaşık %50 oranında artışlar kulüplerin finansal tablolarını olumsuz etkiledi. Kurdaki 1 TL artış, bilançoda %75 YP Krediler olduğu düşünüldüğünde 300 milyar TL ilave borç olarak yansıdı. Bilançoyu detaylı bir şekilde önceki yazılarım da sizlerle paylaşmıştım.


Fenerbahçe Spor Kulübü FFP ile 31 Mayıs 2019 tarihinde bitecek olan 3 yıllık anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre bu tarihe kadar gelir gider dengesinin 30 milyon eur ve altında kalması gerekiyor. Fener Ol Kampanyası ile şuanda 90 milyon eur ekside olan bütçenin, 60 milyon eur ek gelir yaratarak 30 milyon eur eksiye gelmesi hedefleniyor.


UEFA’ nın takip ettiği ‘’FENER OL’’ kampanyasını,  bizler de heyecanla takip ediyoruz.


{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım