XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Türk Spor Ajansı
12.07.2020

Yabancı kuralı çocuk oyuncağına dönüştü

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu yabancı kuralı hakkındaki görüşünü böyle açıkladı

  


İZMİR (TSA)-Gençlerbirliği deplasmanda Göztepe'yi 3-1 yenerek puanını 36’ya yükseltti ve kümede kalma yolunda çok önemli bir avantaj elde etti. 

 

Kırmızı-Siyahlı takımın teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, maç sonu basın toplantısında değişen yabancı kuralıyla ilgili de eleştirilerde bulundu. Yabancı kuralının "çocuk oyuncağına dönüştüğünü" ifade eden Hamzaoğlu, şunları söyledi:"Her sene bir şeyler yapıyoruz. Önce düşünüp sonra hareket etmeyi sevmiyoruz. 2-3 gün üzerinde dursak daha sağlıklı şeyler çıkabilir. Hep bir şeyleri değiştiriyoruz. Sınırlamalara karşıyım. Eliniz rahat olmalı, iyi oyuncu varsa almalısınız. Önemli olan yabancının sayısı, sınırlaması değil, bunu çözemiyoruz. Burada sorun kulüplerin imkanlarını maalesef çok kötü şekilde kullanan hem yönetimler hem teknik heyetler, yabancı sınırlaması filan değil. 10 lira kazanırken, 100 lira harcamak mantık dışı."

Hamzaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonunun kulüplere ekstra destek vermemesi gerektiğini belirterek, "Batan batsın, doğru işler yapanlar kalsın." ifadesini kullandı.  

 

Kaynak: TRT Spor

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım